LÁSKA PROCHÁZÍ KUCHYNÍ | Denisa Bartošová

Uvařte, zabalte a věnujte jedlý dárek.

Láska prochází kuchyní získala v PEKINGU 1. místo v kategorii DESIGN v MEZINÁRODNÍ soutěži Gourmand World Cookbook Awards za rok 2013.

Kniha stylistky, designérky a vášnivé kuchařky Denisy Bartošové obsahuje nejen báječné recepty na jedlé dárky všeho druhu – pro děti, ženy (maminky, dcery, kamarádky…) i muže (partnery, tatínky…), ale především originální nápady na jejich balení.

Jedlé dárky lze věnovat k nejrůznějším příležitostem, proto je kniha přehledně rozdělena do kapitol odpovídajících tematicky jednotlivým měsícům – vždyť únor je lásky čas, červen patří dětem a prosinec si tvorbu dárků pro blízké přímo žádá!

S autorčinou pomocí zvládnete jedlý dárek připravit do posledního puntíku (kniha obsahuje také přílohu, kde najdete jmenovky, krabičky, kornouty atd.), ale poslední krok – darování – je již pouze na vás. A protože je autorka žena-kreativec, vymysleli jsme knize originální vazbu s oválným výřezem, kterou se jiná kuchařka na našem trhu nepyšní, a hravý, nijak unylý layout doplněný o skvostné fotografie Aleny Hrbkové. Snad se láska, kterou je kniha doslova prošpikovaná, dostane nejen do vaší kuchyně.

Z 51 jedlých dárků vybíráme: Slané pečené čtyřlístky jako „PF“ – Valentýnské dárky – Velikonoční překvapení pro malé i velké koledníky – Sušenkové lžičky a minibábovičky pro malé mlsaly – Marmeládový set na celý týden – Bylinkové oleje i octy – Adventní kalendáře – Sušenky pro zvířátka

Obsah


Okurková bowle s jahodami

Přátelé vás pozvali na grilování a vy nevíte, co donést s sebou? Okurkovou bow­li s jahodami! Okurky s jahodami tvoří nedostižnou dvojici a nádherně voní. Na­víc to celé krásně vypadá!

Recept na 2 litry bowle:

Suroviny:

2 mladé salátové okurky, 400 g čerstvých jahod, 500 ml bílého rumu, ledová tříšť

Mladé okurky i jahody pečlivě omyjte pod vlažnou vodou a nechte okapat. Škrabkou okurky naplátkujte po celé je­jich délce, jahody pokrájejte na čtvrt­ky. Do lahví s širokým hrdlem vrstvěte dlouhé plátky okurky a čtvrtky jahod.

Zalijte bílým rumem, můžete ředit vychlazenou vodou. Před podáváním do­sypte ledovou tříští.

Balení:

Budete potřebovat:

Lahve s širším hrdlem nebo karafu s uzávěrem, dřevěná míchátka, zbytek krajky, pa­pírové štítky jako jmenovky, bílý potravinový provázek

Krajku uvažte kolem hrdla karafy, za uzel provlékněte míchátka a na je­jich konce provázkem přivažte jmenovky.

Láska prochází kuchyní – Uvařte, zabalte a věnujte jedlý dárek

Vazba: pevná s oválným výřezem

Rozměry: 210 x 290 mm

Počet stran: 176 stran

Vydává nakladatelství Smart Press, www.smartpress.cz

You may also like...