Zahrada do vázy – Jak si vypěstovat vlastní květiny k řezu po celou sezonu | Anita Blahušová

Že kytici domácích květin můžeme mít jenom v létě? V nové knize od Anity Blahušové se dozvíte, jak si přírodních krás ve váze užít kdykoli během roku: ekologicky, s trochou péče a spoustou radosti. A že zdrojem pestrých a voňavých květin pro vlastní potřebu i pro obdarování rodiny a přátel může být i vlastní, třeba i nevelký záhonek.

Navíc tu nechybí ani tipy na květinky, kterým se bude dobře dařit také v nádobách na terase či balkonu. Kniha obsahuje spoustu krásných fotografií, vzorové plánky záhonů, praktické přehledy i rejstřík rostlin.

Nová kniha zkušené autorky a zahradnice přináší podrobného průvodce pěstováním květin k řezu: nádherných, pestrých, lokálně a ekologicky vypěstovaných vlastníma rukama. Je určena jak začátečníkům, tak pokročilejším pěstitelům, zahradám suchým i stinným, venkovským i městským. A nezapomíná ani na ty milovníky květin, kteří mají po ruce třeba „jen“ balkon.

Naučíme se všechno, co je potřeba k úspěšnému pěstování květin a k péči o ně jak v půdě, tak potom ve váze: jak si naplánovat a připravit ideální květinový záhon, jak se o rostliny správně starat, jaká jsou pravidla řezu do vázy i základy květinové vazby. Nechybí vzorové plánky konkrétních záhonů a přehledy pro různé typy pozemků či celoroční kalendář. Profilová část knihy představuje široký výběr rostlin vhodných k řezu: od jara až do zimy, od drobných jarních cibulovin, přes letničky, dvouletky a trvalky, až po důležitou výplňovou zeleň či okrasné stromy a keře. Osvědčené a tradiční květiny, ale i rostliny pozapomenuté a překvapivé. Dozvíme se, co která pro svůj růst a bohaté kvetení potřebuje, co je specifické pro její řez a trvanlivost. A především nahlédneme do barevné palety nejrůznějších druhů a kultivarů rostlin vhodných právě k řezu. Kniha je nabitá krásnými fotografiemi, díky nimž je nejen praktickým manuálem, ale také pohlazením pro duši.

Anita Blahušová vydala rovněž úspěšnou knihu o zahradničení s dětmi: Zahrada žije a je spoluautorkou knihy Pěstujeme ve městě.

Název knihy: Zahrada do vázy – Jak si vypěstovat vlastní květiny k řezu po celou sezonu

Autor: Anita Blahušová

Počet stran / vazba: 224 stran, pevná vazba

Doporučená cena: 449 Kč

Vydalo nakladatelství SMART PRESS.

Více naleznete na www.smartpress.cz.

You may also like...