Bible vagíny | Jen Gunterová

„V lékařství se pohybuji už třiatřicet let a čtyřiadvacet z nich se věnuji gynekologii. Hovořila jsem s mnoha ženami, a vím tedy, s jakými otázkami nejčastěji přicházejí. A stejně dobře znám i otázky, které by položit chtěly, ale nevědí jak. Bible vagíny obsahuje všechno, co by podle mě každá z nás měla o své vulvě a vagíně vědět. Je to moje odpověď ženám, které se buď v mé ordinaci, nebo na internetu podivily nad informacemi, jež jsem jim poskytla, a říkaly: „Jak to, že jsem něco takového vůbec nevěděla?“ Podávání zkreslených informací o ženském těle neprospívá nikomu. Já jsem zde od toho, abych to pomohla zastavit.“– Jen Gunterová

Bible vagíny

Jen sebejistá a informovaná žena může zodpovědně rozhodovat o svém zdraví:

  • zná totiž své tělo a ví, na koho se obrátit, když něco nefunguje, jak má
  • dokáže odlišit lži, mýty a polopravdy od faktů
  • nenechá se vyděsit normálními tělesnými projevy

S pomocí této knihy se přesně takovou ženou stanete!

Vybavena desetiletími gynekologické praxe vyráží Jen Gunterová do boje s neinformovaností, přežitými patriarchálními stereotypy, studem a tabuizováním témat, která se ženských pohlavních orgánů týkají. Vysvětluje, že vinu na tom nese nejen historická marginalizace žen, ale i média, farmaceutický a kosmetický průmysl, pseudovědecké „poznatky“, šarlatáni a celebrity usilující o zviditelnění a zisk.

Ženy si však zaslouží víc než bludy!

Tato spásná kniha odpovědí na malé i velké otázky je plná porozumění, zkušeností, humoru, laskavosti a zejména vysoké erudice. Už nemusíte hledat na internetu, ptát se kamarádek či zkoušet babské rady. Bible vagíny se stane vaším spolehlivým domácím zdrojem informací: o anatomii, reprodukčním zdraví, menstruačních pomůckách, hygieně, antikoncepci, vaginálním mikrobiomu, pubickém ochlupení, lubrikantech, hormonech, HPV, kosmetické vaginální chirurgii, onemocněních, menopauze, sexu… A v neposlední řadě i o tom, jak to vše probrat se svým lékařem.

Bible vagíny

V knize se mimo jiné dozvíte

  • že klitoris je mnohem větším orgánem, než by kdo dříve čekal,
  • o vlivu cukru ve stravě na kvasinkové infekce,
  • zda je bavlněné prádlo skutečně lepší pro mikrobiom pochvy,
  • o vaginální hygieně a funkci pubického ochlupení,
  • důkladný popis složení a efektů vakcín proti HPV.
Bible vagíny

Název knihy: Bible vagíny

Autor: Jen Gunterová

Počet stran / vazba: 464 stran / Pevná bez přebalu

Doporučená cena: 519 Kč

Vydalo: Nakladatelství Jan Melvil Publishing

Více informací na: www.melvil.cz

Zdroj foto: Jan Melvil Publishing

You may also like...