Do morku kostí | Camille DeAngelisová

Nakladatelství Cosmopolis, součást Nakladatelského domu Grada, přichází s děsivým romantickým příběhem, jehož hrdinové žijí na okraji společnosti a který dokonale spojuje mladou romantickou lásku s hororovou atmosférou kanibalské road movie

Stejnojmenný film Do morku kostí (Bones and All)měl svou premiéru v Itálii / USA v roce 2022. Mrazivou love story dvou kanibalů pak 18. května 2023 exkluzivně uvedla vybraná česká kina. Režie se ujal Luca Guadagnino (Dej mi své jméno, Suspiria) a hlavní role ztvárnili Taylor Russell a hvězda filmu Duna Timothée Chalamet. Na loňském festivalu v Benátkách si za tento počin Luca Guadagnino odnesl Stříbrného lva za nejlepší režii a Taylor Russell cenu pro nejlepší mladou herečku.

Do morku kostí

Maren chce totéž co všichni. Spořádanou rodinu, kluka, co ji bude zbožňovat, oddané přátele. V tom jí však brání jeden zásadní problém – každého, koho si Maren zamiluje, nakonec spořádá. Nemůže si pomoct, patří totiž mezi jedlíky.

Od chvíle, kdy ji matka jako batole přistihla nad hromádkou ohlodaných kostí, jež bývaly chůvou Penny Wilsonovou, jsou ty dvě neustále na útěku. Tedy byly – když se mladá kanibalka v den svých 16. narozenin probudí, čeká na ni jen prázdný byt a dopis na rozloučenou. Zanedlouho Maren potká devatenáctiletého Leeho, který jejímu apetitu rozumí dokonale – možná až příliš.

Má ale jejich vztah šanci přežít? Vždyť některé pudy jsou silnější než láska…

Název knihy: Do morku kostí

Autor: Camille DeAngelisová

Počet stran / vazba: 264 stran / Měkká vazba s klopami

Doporučená cena: 399 Kč

Vydalo: Nakladatelství Grada

Více informací na: www.grada.cz

Zdroj foto: Grada

You may also like...