ZDENĚK SVĚRÁK slaví své životní jubileum novou knihou

Zbrusu nové povídky různého ladění z pera českého velikána, z nichž některé jsou humorné, jiné vedou k zamyšlení, ale všechny jsou protkané autorovou laskavostí a životní moudrostí. Inspirací pro povídky Zdeňka Svěráka je život sám a kdokoli z nás se mohl v životě dostat do stejné situace jako jejich hrdinové. Nová kniha s názvem Povídky a jedna báseň vychází u příležitosti životního jubilea Zdeňka Svěráka v nakladatelství Cosmopolis, které je součástí Nakladatelského domu GRADA. Kniha je svým laskavým humorem pohlazením po duši, což zejména v této nelehké době všichni potřebujeme.

NEČEKANÁ PŘEDPOVĚĎ BUDOUCNOSTI ČESKÉHO NÁRODA

Bonusem knihy je báseň, která nečekaně předpovídá budoucnost českého národa, a navíc v jedné povídce mohou jen sami čtenáři odhalit pachatele trestného činu.

Moje třetí knížka povídek vás má svým názvem oklamat, že se jedná o skvělé čtení. Proto jsem jejího grafika ponoukl, aby spojka „a“ byla na obálce nenápadná. Pravda je, že obsahuje povídky různého ladění. Nejveselejší je asi Ruina (1963), nejsmutnější je možná Generál (2020). Některé jsou ze života, jiné jsou vymyšlené, ale tak věrohodně, že to nemůžete odhalit. Byl bych rád, kdybyste ve všech našli dávku humoru. Je tam různě poschovávaný, ale doufám, že tam je, protože jinak by mě psaní ani nebavilo.“

Název knihy: Povídky jedna báseň

Autor: Zdeněk Svěrák

Počet stran / vazba: 104 stran, pevná vazba s přebalem

Doporučená cena tištěné knihy: 249 Kč

Edice: Psychologie pro každého

Vydalo nakladatelství Grada v edici COSMOPOLIS.

Více naleznete na www.grada.cz.

ZDENĚK SVĚRÁK

Zdeněk Svěrák je populární český dramatik, scenárista, herec, spisovatel a textař. Původním povoláním učitel českého jazyka nastoupil po 4 letech pedagogického působení jako redaktor do Českého rozhlasu. Zde se stal jedním z autorů rozhlasového pořadu Nealkoholická vinárna U Pavouka, v němž vznikla postava českého velikána a génia Járy Cimrmana.

Během svého působení na české mediální scéně vytvořil Zdeněk Svěrák několik hvězdných dvojic. S Ladislavem Smoljakem psali již dnes legendární divadelní hry pro domovské Žižkovské divadlo Járy Cimrmana a společně se podíleli na úspěšných filmových komediích, z nichž slavné hlášky znají lidé všech generací. Spolu s hudebním skladatelem Jaroslavem Uhlířem napsal Zdeněk Svěrák více než 500 písniček, které se stále těší velké oblibě, a to nejen u dětí, ale i jejich rodičů a prarodičů. A konečně se svým synem Janem realizovali úspěšné filmy, z nichž slavný Kolja obdržel filmového Oskara.

Přečtěte si také předchozí knihy Zdeňka Svěráka z nakladatelství Cosmopolis:

You may also like...