Legendy Baníku | Martin Kajzar

Dějiny legendárního ostravského klubu ve výjimečných rozhovorech.

Publicista Martin Kajzar vám přináší rozhovory s 22 výraznými osobnostmi Baníku Ostrava! Můžete se těšit na hráče, kteří ještě zažili kopanou na Staré střelnici, jako je František Valošek nebo Zdeněk Kosňovský, ale taky na legendy, jež stály u nejplodnějšího období klubu – Libor Radimec, Rostislav Vojáček nebo Pavol Michálik. A stranou nezůstane ani Marek Jankulovski, Milan Baroš nebo třeba Venca Svěrkoš. To vše v doprovodu víc než 300 poprvé zveřejněných fotografií.

Kniha LEGENDY BANÍKU rekonstruuje historii skrze vzpomínky. Přináší dvaadvacet rozhovorů s nejvýraznějšími dosud žijícími osobnostmi ostravského klubu FC Baník Ostrava.

Můžete se těšit na hráče, kteří ještě zažili kopanou na Staré střelnici, jako je František Valošek nebo Zdeněk Kosňovský, ale také na legendy, jež stály u nejplodnějšího období klubu a podílely se významnou měrou na zisku titulů – Libor Radimec, Rostislav Vojáček, Pavol Michálik, Václav Daněk, Petr Němec, Lubomír Knapp, Zdeněk Rygel a Verner Lička. Prostor dostali samozřejmě také hráči spojení s dosud posledním klubovým titulem – Radek Slončík, René Bolf, Radoslav Látal či Marek Heinz.

Speciální místo je vyhrazeno osobnostem, které šířily renomé Baníku za hranicemi naší země – Luděk Mikloško, Karel Kula, Tomáš Galásek, Marek Jankulovski nebo Václav Svěrkoš. Za důležité autor považoval vyzpovídat rovněž Martina Lukeše, který vždy pro Baník dýchal, a nešlo opomenout ani osobnost s reputací zahraniční hvězdy, jež měla a má Baník v srdci – Milana Baroše. Jedinou zpovídanou legendou, která je v profesionálním fotbalu stále hráčsky aktivní, je brankář Jan Laštůvka.

V knize naleznete více než tři stovky dosud nepublikovaných fotografií. Dílo je součástí triády projektu LEGENDY BANÍKU, v jehož rámci vznikla také stejnojmenná skladba a videoklip.

„Václava Daňka, Luďka Mikloška nebo Karla Kulu jsem hltal v dětství, a tak jsem si rád tyhle vzpomínky oživil a zjistil o nich i detaily. Za tuhle knihu děkuju. Baník, jeho největší legendy i skvělí fanoušci si ji zaslouží.“

PETR SVĚCENÝ – přední český komentátor, redaktor a moderátor, vedoucí fotbalové redakce O2 TV Sport

„Je to mimořádné a hluboké dílo v nesmírně lidském podání. Věřím, že se dotkne citu každého čtenáře.“

JAN PODROUŽEK – fotbalový expert, vedoucí fotbalového oddělení deníku Sport

„To je nejlepší kniha se sportovní tematikou, jakou jsem kdy četl. Vést rozhovor s osobnostmi, které byly zpovídány už mockrát, a znovu jejich fanoušky upoutat, obohatit je o nové informace, je nesmírně těžké. Martin Kajzar to dokázal důkladnou přípravou, vysokou žurnalistickou profesionalitou a též výjimečnou znalostí prostředí, protože sám je skalním fanouškem Baníku.“

VLADIMÍR KOLÁŘ – ikona ostravské sportovní žurnalistiky, působící více než čtyřicet pět let v redakcích Československého sportu, Sportu a Práva

Název knihy: Legendy Baníku

Autor: Martin Kajzar

Počet stran: 312

Vazba: vázaná s laminovaným potahem

Doporučená cena: 690 Kč

Vydalo nakladatelství CPRESS.

Více naleznete na www.albatrosmedia.cz.

You may also like...