Tradinář – Rodinný a tvořivý rok plný oslav a rituálů

Vytvářejte si své vlastní rodinné rituály a tradice: Kniha obsahuje dvanáct kapitol podle měsíců v roce.

Každý měsíc má svou poetiku, své svátky a rituály, ale i praktický dopad – jak vše dětem vysvětlit, včas si připravit, na nic nezapomenout? S touto knihou získáte mnoho inspirace i praktického pomocníka, který bude vždy po ruce a na nic tak nezapomenete. Vytvoříte si své vlastní rodinné rituály a tradiční svátky si společně s rodinou, sousedy a přáteli pěkně užijete.

Rodina – Tradice – Rok – Rytmus – Příroda – Rituály – Vaření – Tvoření – Zahrada

Kniha Tradinář získala ocenění Český Bestseller za rok 2019 v kategorii Cena čtenářů. 

Další informace o knize

Všichni rádi slaví. V listopadu pečeme husy, Vánoce slavíme nejraději, na Velikonoce si obarvíme vajíčka. Víme ale proč? Filipojakubská či svatojánská noc nám znějí tajemně a magicky. Kniha vysvětluje konkrétní svátky, objevuje souvislosti, popisuje symboly a významy a promítá je do současného života. Obsahuje návody na jednoduché tvoření a recepty na tradiční i zapomenutá jídla (např. svatomartinské rohlíčky či šípkový čaj). Vychází z tradic a vrací rodinnému, ale i společenskému životu prapůvodní podstatu, kdy se žilo ve spojení s přírodními cykly a ve větší pospolitosti. Mnoho svátků a obyčejů se slaví společně – v obci, vesnici, komunitě, mezi sousedy. Nalaďte se na rytmus přírody, uzemněte se, prostě buďte. Najděte své kořeny, přirozenou práci, radost z tvoření a to vše předejte svým dětem. Jsou to totiž hodnoty, které tu budou s námi (snad) vždycky. Buďte tady a teď a hledejte krásu a poetiku všedního dne – naučte se vidět to krásno, co nás obklopuje.

Navíc pro váš vytvořili dvě různé verze obálky (Makovou-červenou a Věncovou-bílou). Vnitřek knihy je stejný. Vyberte si! 

Název knihy: Tradinář – Rodinný a tvořivý rok plný oslav a rituálů

Autorky: Monika KINDLOVÁ Martina BOLEDOVIČOVÁ

Počet stran / vazba: 288 stran, pevná vazba

Doporučená cena: 499 Kč

Vydalo nakladatelství SMART PRESS.

Více naleznete na www.smartpress.cz.

Ukázky z knihy:

You may also like...