Minulost – Lee Child | Tip na knihu

Někdy je bezpečnější po svých předcích nepátrat…

Bývalý vojenský policista Jack Reacher má z Maine namířeno do San Diega, ale daleko nedojede. Poslední řidič, jehož si stopl, ho v New Hampshiru náhle vysadí na opuštěné silnici uprostřed lesů. Reacher se při svém putování vždy řídil náhodou či intuicí a tentokrát na nejbližší křižovatce zabočí k městečku Laconia, kde se údajně narodil jeho otec. Alespoň se to tak v jejich rodině tradovalo. 

V tutéž chvíli se nedaleko odtud porouchá auto dvěma mladým Kanaďanům, kteří jedou do New Yorku prodat svůj cenný majetek. Patty a Shorty skončí v osamělém motelu, jejž provozují čtyři muži. Ti jsou jim ochotní pomoci, ale mladé dvojici se zdá, že se proti nim všechno spiklo. V motelu není mobilní signál, pevná linka vypadává a slíbený automechanik stále nejede.

V Laconii se Reacher dozví, že tam nikdo toho jména nikdy nežil, a místní obyvatelé i policie mu dají jasně najevo, že není vítaný. Takže Reacher musí odjet, přestože by chtěl zůstat, a Patty se Shortym musí zůstat, i když ze všeho nejvíc touží odjet…

23. díl série o Jackovi Reacherovi láme rekordy v žebříčcích nejprodávanějších knih v anglicky mluvících zemí.

Zaujímá 1. místo v New York Times, USA Today, Publishers Weekly, Sunday Times v Anglii atd.

Autor získal ocenění od prestižní British Book Awards (též známo jako Nibbies).

Minulost – Lee Child

Původní název: Past Tense

Překlad:  Iva Harrisová

Počet stran: 328

Vazba: vázaná 

Vyšla 7.5.2019.

Vydalo nakladatelství BB / Art.

Více informací na www.bbart.cz.

You may also like...