Třetí české vydání knihy Anthonyho Doerra Jsou světla, která nevidíme doprovází premiéru jeho seriálového zpracování

Od prvního vydání románu Anthonyho Doerra Jsou světla, která nevidíme v češtině uplynulo již osm let. Tato kniha získala v roce 2015 prestižní Pulitzerovu cenu za beletrii a jen v češtině se jí prodalo téměř padesát tisíc výtisků. Kromě několika dotisků se dočkala v roce 2020 druhého vydání. Nyní nakladatelství MOBA připravilo speciální filmovou obálku, a to u příležitosti premiéry minisérie v režii Shawna Levyho. Osudy nevidomé Francouzky Marie-Laure, jejího otce a mladíka Wernera, člena elitní vojenské akademie, začne vysílat Netflix od 2. listopadu. V hlavních rolích se představí Louis Hofmann, Aria Mia Loberti, Lars Eidinger, Mark Ruffalo, Hugh Laurie, Luna Wedler, Pascal Ulli, Lucas Herzog, Richard Sammel, Felix Kammerer a další.

Na knize pracoval její autor Anthony Doer celých deset let a jedná se o dílo vskutku mimořádné. Na žebříčku bestsellerů The New York Times se kniha držela přes dvě stě týdnů a ve všech formátech se jí prodalo po celém světě více než patnáct milionů výtisků. Bestsellerem se stala také v České republice. Do češtiny ji z originálu All the Light We Cannot See přeložil Jakub Kalina.

Marie-Laure prožívá s milujícím otcem spokojené dětství v Paříži. Život ji však postaví před první těžkou zkoušku, když v raném věku oslepne. Tehdy ještě netuší, že má před sebou další, mnohem obtížnější zkoušky. Němci obsazují Paříž a Marie s otcem jsou nuceni uprchnout, musejí opustit své dosavadní jistoty a vydat se za nejasnou vidinou bezpečného útočiště. Je ale možné najít takové místo v rozbouřené Evropě? Zvláště když s sebou Mariin otec nese nebezpečné tajemství? V německé hornické kolonii vyrůstá sirotek Werner, toužící po jiném osudu, než jaký mu byl předurčen. Chce přijít na kloub všem záhadám, které jej obklopují, fascinuje ho věda, technika. Jeho přirozený talent a samozřejmost, s níž je schopen opravit každé rádio, nezůstanou nepovšimnuty. Zajistí mu místo na elitní vojenské akademii pro Hitlerjugend – stane se z něj specialista na odhalování odbojových aktivit. Werner, který si je stále více vědom nelidských důsledků své inteligence, se nakonec při pátrání po odbojářích dostává i do Saint-Malo. Blíží se chvíle osudového setkání…

Byli jsme přesvědčeni, že to bude úspěšný titul,“ říká Lukáš Kratochvíl z nakladatelství MOBA, které získalo práva na vydání knihy v České republice. „V zahraničí to byl a stále je bestseller, takových prodejů zdaleka nedosahují ani mnohé populární thrillery či erotické romány, tedy ryze komerční literatura. Kniha mě již po prvním přečtení nadchla, je to dokonale propracovaný a silný lidský příběh z doby druhé světové války,“ dodává.

Padesátiletý spisovatel Anthony Doerr je jedním z nejúspěšnějších amerických spisovatelů současnosti. V roce 2007 jej literární magazín Granta zařadil mezi dvacetjedna nejvýznamnějších mladých amerických spisovatelů. Získal mnohá ocenění, např. prestižní ceny The Story Prize či Sunday Times EFG Short Story Award. Kromě jeho nejznámější knihy Jsou světla, která nevidíme měli čeští čtenáři možnost seznámit se s jeho díly Zeď vzpomínek (MOBA, 2016), Sběratel mušlí (MOBA, 2016), O dívce Grace (MOBA, 2017), Čtvero ročních období v Římě (2018) a Město v oblacích (MOBA, 2022).

Název knihy: Jsou světla, která nevidíme

Autor: Anthony Doer

Počet stran / vazba: 536 stran / Pevná vazba

Doporučená cena: 449 Kč

Vydalo: Nakladatelství Moba

Více informací na: www.mobaknihy.cz

Zdroj foto: Moba

You may also like...