Hrdinka v nás | Maureen Murdock

Cyklický proces hledání použitelné, naplňující, moderní ženské identity nás provází po celý život. Slavná, stále znovu vydávaná kniha o této pouti, obohacená mnoha konkrétními příběhy, pracuje s jungovskými archetypy, mýty a sny. Zabývá se redefinováním ženské identity poté, co žena („hrdinka“) prošla identifikací s mužskou stránkou své osobnosti a má potřebu integrovat obě své součásti do autentického celku.

Cesta je rozdělena do několika fází: odmítnutí stereotypního ženství coby závislého, kontrolujícího a plného zuřivosti, ponoření do povědomé „cesty hrdinky“ s pomocí mužských spojenců, jejímž cílem je získat nezávislost, úspěch, peníze, prestiž, moc a úspěch, „období sucha“ následované sestupem do hlubin za hledáním temnější stránky ženství. Z toho vyplývá pochopení potřeby vyléčení nesouladu mezi matkou a dcerou, nové určení a ověření ženských dovedností a jejich integrace s mužskou stránkou z dřívější fáze cesty.

Maureen Murdock je americká psycholožka, terapeutka a vysokoškolská profesorka. Napsala několik dalších knih na téma ženské identity.

Název knihy: Hrdinka v nás

Autor: Maureen Murdock

Překladatel: Eva Klimentová

Podtitul: Růst ženy na cestě životem

Počet stran / vazba: 230 stran, brožovaná

Doporučená cena: 399 Kč

VydaloNakladatelství Portál

Více informací na www.portal.cz.

You may also like...