Vlci | Na toulkách s fotografem zvířat Axelem Gomillem

V knize Vlci mohou děti prostřednictvím fotografií nahlédnout do života těchto fascinujících divokých zvířat a dozvědět se, jak žijí, čím se živí a jak by mohlo vypadat pokojné soužití člověka a vlků. Knihupro děti od osmi let vydává 12. srpna 2021 Nakladatelství KAZDA.

Vlci se vracejí do naší krajiny. Tito zdatní lovci, kteří z našich lesů na dlouhou dobu úplně zmizeli, jsou zpět. V příhraničních oblastech už opět žije několik vlčích smeček a párů. Jejich počet stále roste, proto je načase se s těmito zajímavými šelmami blíže seznámit a dozvědět se, jak žijí. V knize Vlci – na toulkách s fotografem zvířat Axelem Gomillem se ocitnete vlkům tváří v tvář. Fotografie a příběhy vlků v knížce děti uchvátí – díky nim nahlédnou do života těchto divokých šelem, jako by se se ocitly v jejich bezprostřední blízkosti.

Zákeřný, nenasytný, krvelačný – v průběhu doby člověk přibájil vlkovi celou řadu negativních vlastností. Přitom všechno začalo tak slibně. Lidé a vlci měli totiž rozhodně mnoho společného. Jak vlci, tak lidé lovili ve skupinách a uplatňovali tak vyvinutý smysl pro týmovou spolupráci. Zčásti měli dokonce políčeno na stejnou kořist. Z vlků se postupně stali společníci lidí při lovu a brzy se z nich vyvinulo první domácí zvíře – tedy pes. Ale když lidé začali chovat dobytek, jejich postoj k divoce žijícímu vlkovi se změnil. Z původního druha, jenž je doprovázel při lovu, se stal konkurent ohrožující užitková zvířata a tím i samotnou existenci člověka. Z přítele se stal protivník. Tento proměnlivý a vždy také velmi emocionální vztah podstatně přispěl ke vzniku mýtu, který se kolem vlka postupně utvářel,“ říká v knize Vlci její autorAxel Gomille.

O autorovi:

Axel Gomille – zoolog, režisér, autor knih a úspěšný fotograf se už několik let vydává mezi volně žijící vlky po celém Německu. Pozoruje je a jejich život zachycuje na jedinečných snímcích. Díky jeho fotografiím nahlédnete do života těchto fascinujících zvířat, jako byste je pozorovali na vlastní oči v divoké přírodě.

Název knihy: Vlci – Na toulkách s fotografem zvířat Axelem

Autor: Axel Gomille

Překlad: Lenka Pučalíková

Počet stran / vazba: 64 stran

Kniha je vhodná pro děti od 8 let

Doporučená cena: 349 Kč

Vydalo nakladatelství KAZDA.

Více naleznete na www.knihykazda.cz.

You may also like...