Soutěž o knihu Vrány od autorky Petry Dvořákové

Tři z vás mají možnost vyhrát knihu Vrány od autorky Petry Dvořákové.

Soutěžní otázka:

Jak se jmenují předchozí tituly autorky Petry Dvořákové?

a) Dědina, Chirurg

b) Město, Jizva

c) Dědina, Lékař

Nápovědu naleznete na www.hostbrno.cz.

Pošlete nám správnou odpověď, své jméno, adresu a telefon na e-mail: soutez@hmg.cz. Do předmětu zprávy napište: BOOKHOUSE – Vrány. Ze všech došlých emailů vyhrává správná odpověď: 200, 250 a 300, tyto emaily od nás obdrží výhru.

Soutěž trvá od 10. 2. – 16. 2. 2020

Komorní příběh, který končí tam, kde začíná tma, jistě patří k tomu nejlepšímu od spisovatelky úspěšných románů.

Dvanáctiletá Bára se právě nachází na prahu dospívání. Projevuje se u ní výtvarné nadání, ale také živelná a občas nezvladatelná povaha. S nástupem puberty se konflikt mezi její spontánností a touhou matky po nekomplikovaném životě dramaticky prohlubuje. Zvlášť v kontrastu s její o něco starší, poddajnou sestrou.

Čím více chce Bára svou přirozenost realizovat, tím úporněji se její okolí snaží tyto nesrozumitelné a průměru se vymykající potřeby ovládnout. Jejího talentu si všimne mladý učitel výtvarné výchovy přezdívaný Frodo, který jí nabídne citlivou oporu v boji s nároky rodiny, jež pod fasádou vnější spořádanosti ukrývá i velmi temná místa. Jenže Bára svoji válku v zákopech nerozumění stále prohrává.

Jedinými spojenci se jí tak stávají vrány hnízdící před okny v parku. Vrány, které zpřítomňují přirozenou pudovost prostupující zvířecí i lidské životy. Svět, na který se Bára stále mocněji napojuje. Nabídne jí někdo opravdovou pomoc? Existuje ještě nějaké východisko? 

Dvořákové styl vyniká precizním vykreslením figur, čtivostí, civilním jazykem a také věrohodností popisovaných prostředí.
 Petra Smítalová, Instinkt 

Titul: Vrány

Autorka: Petra Dvořáková

Počet stran: 184

Knihu vydává nakladatelství Host Brno.

Více o knize naleznete na www.hostbrno.cz.

You may also like...