Soutěž o kompletní sérii Milenium

Jeden z vás má možnost vyhrát kompletní sérii šesti knih Milénium, včetně novinky Dívky, která musí zemřít od Davida Lagercrantza.

Soutěžní otázka:

Kteří dva spisovatelé se podíleli na tvorbě série Milenium?

a) Stieg Larsson, David Lagercrantz

b) David Lagercrantz, Jo Nesb?

c) David Lagercrantz, Louise Boije af Gennäs

Pošlete nám správnou odpověď, své jméno, adresu a telefon na e-mail: soutez@hmg.cz. Do předmětu zprávy napište: BOOKHOUSE – Milenium. Ze všech došlých emailů vyhrává správná odpověď: 222, tento e-mail od nás obdrží výhru.

Soutěž trvá od 7. 10. – 13. 10. 2019.

Detektivní trilogie Milénium Stiega Larssona je českým čtenářům velmi dobře známa. Na knižním trhu odstartovala novodobou vlnu severských detektivek, na které se svezl například i Lars Kepler, Jo Nesb? nebo Jussi Adler-Olsen. Po Larssonově smrti v roce 2004 štafetu převzal David Lagercrantz. Jeho pokračování příběhu  o novináři Mikaelu Blomkvistovi a svéhlavé hackerce Lisbeth Salanderové sbíralo pozitivní recenze a prodej detektivní série stoupal i přes letos prodaných sto milionů výtisků.

Děj závěrečného dílu série začíná v jednom stockholmském parku, kde se najde tělo žebráka s amputovanými prsty na rukou i na nohou. Vypadá to na nešťastnou smrt bezdomovce, avšak patoložka Fredrika Nymanová se nemůže zbavit pocitu, že s mrtvým je něco v nepořádku, a proto se spojí s Mikaelem Blomkvistem. 

Případ probudí Mikaelovu pozornost, protože žebráka několikrát zaslechli cosi breptat o švédském ministru obrany Johannesu Forsellovi. Byly to jen řeči paranoidního šílence, nebo měl bezdomovec opravdu něco společného s vládou? Mikael požádá o pomoc Lisbeth Salanderovou, ta však po pohřbu Holgera Palmgrena odjela ze Švédska a neozývá se. Nikdo netuší, že pobývá v Moskvě, aby se jednou provždy vypořádala se svou sestrou Kamilou.

Knihy vydalo nakladatelství Host.

Více na www.hostbrno.cz.

You may also like...