Batman Detective Comics 4: Deus ex machina | Martinez, Tynion IV.

Další pokračování oblíbené řady Znovuzrození hrdinů DC od scenáristy JAMESE TYNIONA IV. (DARK DAYS, THE FORGE) a kreslíře ALVARA MARTINEZE (BATMAN AND ROBIN ETERNAL). Tento díl obsahuje sešity původně vydané jako DETECTIVE COMICS č. 957–962 a jako host zde vystupuje Zatanna Zatarová.

Když dával Batman dohromady tým ochránců spravedlnosti, s jejichž pomocí by bojoval se zlem v Gotham City, dělal to zčásti i proto, aby své spojence ochránil před nepřáteli, kteří se na ně zaměřili. Být v jednom týmu avšak také znamená mít víc cílů pohromadě a někdy pak může dojít k tomu, že se duchové něčí minulosti stanou problémem všech zúčastněných.

Záhadný Řád sv. Dumase vychovával z Azraela dokonalého zabijáka, a on se pak přesto Řádu vzepřel. Když se potom Řád rozhodne vytvořit dokonalejšího zabijáka, ocitne se Azrael s celým týmem v hledáčku smrtelně nebezpečné umělé inteligence pojmenované Ascalon.

S podobnou magií a mysticismem se setkal Bruce Wayne při svém výcviku, než se stal Batmanem. Bruce chce své přátele zachránit, a proto vyhledá ten nejmocnější magický předmět, který kdy existoval. Božský stroj umí svému majiteli poskytnout veškeré vědění, zodpovědět jakoukoliv otázku…stane se ale v rukou největšího detektiva na světě nebezpečnější zbraní než Ascalon?

Původní název: Batman Detective Comics 4: Deus ex machina

Autoři: Karel JerieAlvaro MartinezJames Tynion IV.

Překlad: Petr Zenkl

Počet stran: 144

Vazba: Brožovaná

Vydalo nakladatelství BB/art.

Více na www.bbart.cz.

You may also like...