LUŠTĚNINOVÁ KUCHAŘKA se spoustou zeleniny – Petr Klíma

Jak luštěniny zařadit do domácího vaření? Jak je správně připravovat, klíčit, fermentovat, skladovat? Co všechno se z nich dá vyčarovat a jaké druhy se na co hodí nejlépe? A hlavně, jak si na nich i s dětmi pochutnat?

Díky této kuchařce si budete moci vychutnat kouzlo moderní veganské kuchyně, ať už je váš stravovací styl jakýkoli a uvařit dobré kvalitní jídlo pro celou vaši rodinu. A protože zásadní součást zdravého jídelníčku představují bílkoviny, je tato kniha věnována (zejména) luštěninám jako jejich kvalitnímu rostlinnému zdroji.

Šéfkuchař oblíbené dejvické restaurace Country Life a autor úspěšné Zeleninové kuchařky Petr Klíma spojuje své zkušenosti ze světové gastronomie s každodenní praxí v restauraci i v domácí kuchyni, kreativní postupy a dostupné sezónní suroviny.

Spolu s luštěninami hraje i tady velkou roli čerstvá lokální zelenina a bylinky, autorův oblíbený zdroj nevyčerpatelné inspirace i výzva jej co nejlépe zpracovat. V přehledném výběru figurují nejrůznější typy jídel: od svačinkových dipů, pomazánek a salátů, přes dokonalé polévky a pestrou nabídku hlavních jídel, až po překvapivé, ale skvělé sladkosti. Například cizrna tady zazáří nejen v polévce, ale i „na pivu“ coby hlavní chod nebo naopak ukrytá v báječných sušenkách!

Obsah knihy:

Autor v knize využívá tyto luštěniny:

Čočka červená (celá, loupaná), tmavozelená, černá-beluga, zelená velká
Fazole červená ledvina, pinto, černé oko, adzuki, černá ledvina, mungo, bílá máslová
Cizrna, zelené fazolky, hrách celý, hrášek, podzemnice olejná-arašídy, hrách žlutý a zelený půlený

Kniha obsahuje veganské luštěninové recepty (bez masa, cukru, vajíček a mléčných výrobků):

SALÁTY, PŘÍLOHY A POMAZÁNKY

KLÍČENÉ

POLÉVKY

HLAVNÍ CHODY

LASKOMINY a sladká jídla

Vyzkoušejte si recept z knihy:

Kopřivy na kari s cizrnou a rajčaty

Kniha vyšla v nakladatelství Smart Press. Více na www.smartpress.cz.

You may also like...